Hakkımızda

IIGS Mühendislik ve Danışmanlık Himetleri Anonim Şirketi, nükleer, boru hattı, demiryolu ve diğer yatırım projelerine mühendislik, danışmanlık, eğitim, gözetim, denetim ve proje yönetimi hizmetleri ile birlikte bu projelede kullanılacak ürünleri sunar.

2001 yılından beri gelen ulusarası tecrübe ve sürekli eğitim, 2015 yılında tescil olan IIGS’in sunduğu hizmet ve ürünlerde alanında eşsiz olmasındaki en önemli unsurdur.

IIGS, ürün ve hizmetlerini başlıca Nükleer, Boru Hattı, Demiryolu ve diğer yatırım projeleri için sunar:

Nükleer:

IGS’in nükleer sektor için yaptığı eğitim ve uzmanlık yatırımı eşsizdir. Nükleer elektrik santrali yatırımında, malzeme ekipman tedariğinden santralin devre dışı bırakılmasına kadar geçecek yaklaşık 80 yıllık sürecin tamamını kapsayacak eğitimleri alıp yeterlik sınavlarını başarı ile geçmiş, Türkiye’de yapılacak nükleer santral yatırımlarına hazırlığı tamamlamıştır.

Nükleer (ve nükleer olmayan) ekipmanların üretimi, bunların montajı, santralin devreye alınması, santralin işletilmesi esnasında yapılacak periyodik kontroller, bu kontrollerden doğacak tamir ve değişiklikler de dahil olmak üzere tüm sürecin yönetimi ve kontrollerini sağlamak için gerekli eğitimlerin tamamını Amerika’da tamamlamış tek kuruluştur.

Boru Hattı

IIGS’in dönemdinde dünyaın en büyük projesi olan Azeri gazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyan TANAP (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı) Projesi’nde kullanılan tüm malzeme ekipmanın imalat kontol süreçlerinde proje yönetimi ve denetim hizmetleri sunması, boru hatları konusundaki uzmanlığın en büyük göstergesidir.

Demiryolu

IIGS, 1990 yılında kurulmuş olan ve demiryolu sektörünün yenilikçi kuruluşu Dot System S.r.l.’in Türkiye ve komşu ülkelerden sorumlu yetkili tek kurluşudur. Yüksek hızlı ve konvansiyonel trenler için ithal ya da yerli üretim olarak sunulan ürünler özellikleri balımından lider konumdadır.
http://www.dotsystem.it/en/

Diğer

Çelik yapılar, depolama tankları, basınçlı kaplar, kazanlar, borulama, kaynaklı yapılar, malzeme, metalurji, tahribatlı testler, tahribatsız testler, imalat, inşaat ve montajın bulunduğu tüm projelerde eğitim, danışmanlık, personel sağlama, kalite ve proje yönetimi

* Fizibilite analizi
* Yatırım danışmanlığı
* Eğitim
* Kalite Yönetimi, ekip kurulması
* Proje Yönetimi, ekip kurulması
* İş geliştirme